Linia diagnostyczna

Sprzęt do komputerowego sprawdzania stanu technicznego samochodów pozwala między innymi obiektywnie wskazać na konieczność wykonania napraw lub regulacji podzespołów pojazdu, określić stopień zużycia, a następnie udokumentować i zweryfikować wykonaną naprawę. Linia diagnostyczna umożliwić mechanikowi określić wraz z klientem zakres zalecanej naprawy, a następnie udokumentować jej przebieg i efekt końcowy. Nasi klienci za pomocą diagnostyki aut mogą wiarygodnie i kompetentnie sprawdzić realizowane prace.

Jest to podstawowy sprzęt, który znajduje się w każdej stacji kontroli pojazdów i niektórych warsztatach samochodowych. Jednym z najbardziej pożytecznych elementów linii diagnostycznej są rolki hamulcowe, dzięki którym można kompleksowo sprawdzić sprawność zarówno hamulca roboczego, jak i awaryjnego. Jednocześnie zastosowanie tego sytemu nie powoduje uszkodzeń opon.

Dobry system diagnostyki aut posiada również tester amortyzatorów, pozwalający skontrolować stan układu kontroli sprężyn, redukujących drgania powstające w trakcie jazdy. Z pomocą specjalistycznej linii do sprawdzania stanu technicznego aut i podłączonego do niej komputera można wykryć praktycznie każdą usterkę samochodu bez konieczności rozbierania poszczególnych części pojazdu.

 

Linia diagnostyczna umożliwia:

 
   przyjęcie samochodu do naprawy na podstawie diagnozy przeprowadzonej wraz z klientem
   wykrycie dodatkowych niewidocznych usterek
   przekazanie samochodu klientowi powiązane z kontrolą wykonania usługi