Prostowanie felg

Stan wrocławskich dróg, tak jak z resztą w całej Polsce, wciąż pozostawia niestety wiele do życzenia. Prostowanie felg stalowych, jak i aluminiowych, które mimo wszystko są przecież znacznie wytrzymalsze, może być jednak potrzebne nie tylko po wjechaniu w dziurę. Może okazać się niezbędne także po zbyt szybkim pokonywaniu progów zwalniających, bez hamowania przed nimi, czy też po parkowaniu na wysokim krawężniku. Obręcze mogą odkształcać się również podczas agresywnej jazdy, szczególnie gdy dobierzemy do nich opony o niskim profilu.

Prostowanie felg stalowych i aluminiowych w Sochacki Serwis

W naszym warsztacie samochodowym dysponujemy specjalistycznym sprzętem do prostowania felg stalowych i aluminiowych, z którego pomocą przywracamy obręczom ich pierwotny kształt i wytrzymałość.

Zanim jednak przystąpimy do naprawy, zawsze sprawdzamy, czy jest ona w ogóle możliwa do przeprowadzenia. W niektórych przypadkach, ze względu na stopień krzywizny i rozmiar uszkodzeń, pozostaje niestety zakup nowego kompletu. Mimo wszystko ocenę stanu obręczy i jej odkształcenia warto pozostawić doświadczonemu specjaliście, który podejmie ostateczną decyzję.

Dlaczego warto prostować felgi?

Jeśli naprawa będzie możliwa, możesz naprawdę sporo zaoszczędzić.

Poza tym krzywe obręcze to nie tylko odczuwalne na kierownicy drgania, które powodują znaczący dyskomfort podczas jazdy. To przede wszystkim szybka i prosta droga do uszkodzenia zawieszenia, którego naprawa będzie Cię już słono kosztować.

Jazda na wymagającej prostowania feldze stalowej czy aluminiowej to ponadto większe zużycie opony oraz paliwa. To również brak możliwości poprawnego wyważenia koła, a co za tym idzie, gorsza przyczepność samochodu i mniejsze bezpieczeństwo na drodze.

Zwlekanie z wizytą w warsztacie lub ignorowanie problemu po prostu się nie opłaca.

Naprawimy praktycznie każdą skrzywioną obręcz!

Nasi mechanicy podejmują się prostowania stalowych i aluminiowych felg o różnych rozmiarach, skrzywionych na rancie lub na płaszczyźnie. Zajmujemy się ponadto zarówno odlewanymi, jak również skręcanymi obręczami dwu- i trzyczęściowymi.

W trakcie prowadzonych przez nas prac, skrzywiona obręcz jest nie tylko prostowana aż do uzyskana idealnego kształtu, lecz także należycie centrowana. W razie potrzeby podgrzewamy ją też, by uniknąć ewentualnego pęknięcia. Dzięki naszej maszynie do prostowania stalowych i aluminiowych felg możemy zminimalizować ponadto ryzyko powstania ewentualnych uszkodzeń lakieru. Decydując się więc na nasz serwis, masz pewność rzetelnego i przede wszystkim uczciwego względem Klienta podejścia.

Koszt prostowania felg stalowych i aluminiowych

Cena usługi uzależniona jest od rodzaju obręczy oraz stopnia jej uszkodzenia. Ostateczny koszt zawsze przedstawiamy Klientowi przed przystąpieniem do prac, jednak tylko i wyłącznie po dokonaniu oględzin. Dzięki temu masz pewność, że należność za wykonanie usługi nie ulegnie zmianie. Jeśli nasi technicy zdeklarują się naprawić obręcz, możesz być też pewien, że po otrzymaniu jej z powrotem, będziesz mógł bez obaw zamontować ją w swoim samochodzie.