Przegląd sezonowy

Nie wykonując go ryzykujesz, że zamiast zapłacić kilkadziesiąt złotych za drobną naprawę, po kolejnych kilkudziesięciu przejechanych kilometrach może czekać Cię usuwanie drogiej awarii. Regularny i przede wszystkim porządnie przeprowadzony przegląd techniczny samochodu to także gwarancja pełnej sprawności wszystkich podzespołów, a co za tym idzie, zwiększenie bezpieczeństwa na drodze – Twojego i Twoich bliskich, jak również kierowców oraz pasażerów innych pojazdów. Przegląd techniczny auta wykonywany sezonowo, średnio co pół roku, pozwoli Ci ponadto dłużej z niego korzystać i cieszyć się komfortową jazdą.

Przeglądy techniczne pojazdów, samochodów należących głównie do Klientów z Wrocławia i okolic, zaczynamy w naszym warsztacie od wymiany oleju silnikowego oraz filtra oleju. Później dokładnie sprawdzamy amortyzatory i inne elementy zawieszenia oraz części poszczególnych układów, dokonując m.in. kontroli hamulców, miski olejowej oraz skrzyni biegów pod kątem ewentualnych wycieków. Nasi mechanicy oceniają ponadto stan wszystkich osłon, a także sprawdzają ciśnienie w oponach. Na życzenie Klienta możemy wymienić też ogumienie, w zależności od pory roku, z zimowego na letnie bądź odwrotnie.

Sezonowy przegląd samochodowy w autach ze starszych roczników powinien obejmować także m.in. sprawdzenie poziomu oleju w skrzyni biegów oraz w tylnym moście.